Na początek zadaj sobie kilka pytań.

Do jakich celów ma być przeznaczony nowy komputer stacjonarny? Jaką kwotę jesteś w stanie wydać na nowy nabytek? Czy potrzebujesz monitora czy wykorzystasz ten który być może już posiadasz?

Dla kogo komputer stacjonarny?

W zależności od tego jakim typem użytkownika jest masz do wyboru komputer stacjonarny, laptop czy też netbook/ultrabook. Używasz komputera w pozycji siedzącej przed stołem czy tez biurkiem? Cenisz sobie możliwość spersonalizowania wielkości monitora do swoich potrzeb. Nie cierpisz na synrom wiecznego braku miejsca? Masz ograniczony budzet na zakup komputera? Jeśli padło choć na połowę pytań odpowiedź "TAK" to wlasnie dla Ciebie jest komputer stacjonarny.

Lubisz zabrać ze sobą swoje urządzenie do sypialni, salonu, kuchni? Cenisz sobie mobilność sprzętu. Fakt, że możesz sobie wygodnie usiąść na tarasie przy kawie w sloneczną pogodę przyprawia Cię o uśmiech na twarzy?

Dlaczego komputer składany u mnie?

Jest masa ogłoszeń w internecie jeśli chodzi o wybór gotowych poskładanych rozwiążań przez innych jak i markowych gotowych zestawów np. z Della czy też HP.
Kupując takie gotowe rozwiązanie widzisz na fakturze za komputer jedną pozycję i ta jedna pozycja jest objęta założmy gwaracją 24msc-36msc. Dlaczego warto spytać się o komputer u mnie? Na każdą część masz osobną fakturę/paragon a jakie płyną z tego korzyści? Komputer składa się z kilku komponentów. Na rzeczy takie jak płyta główna czy procesor jest gwarancja producenta do 36msc, jeśli chodzi o karty graficzne to do 60msc (5 lat), markowe zasilacze do 120msc (10 lat) a z kolei pamięci RAM mają zazwyczaj dożywotnią gwarancję producenta.
Z tego wynika, że w perspektywie czasu nie warto inwestować w gotowe rozwiązania kosztem krótszego okresu gwaranacji producenta.